10 травня - День матері
На відміну від 8 Березня, День матері - це свято не всіх представниць прекрасної статі, а тільки матерів і вагітних жінок. День матері відзначають у багатьох країнах світу, щоправда у різний час.
На думку ряду дослідників, традиція святкування Дня матері сягає коріннями жіночих містерій Давнього Рима. Давньоримські жіночі містерії призначалися для шанування матері всіх богів - Великої богині. Давні греки відзначають День матері з часів античності. Тоді це було свято на честь богині Геї. Зараз греки відзначають День матері 9 травня. А в Узбекистані свято 8 Березня відзнчають як День матері. Аргентинці та індійці відзначають День матері у жовтні, іспанці, серби й португальці - у грудні, вірмени - у квітні.
Англійці в VІ столітті святкували Материнську неділю - четвертий тиждень Великого посту. Цей день був присвячений шануванню матерів країни. Але поступово свято набуло іншого значення : шанувати стали не тільки матерів, а Матір Церкву.
У Сполученних Штатах Америки День матері відзначають з 1907 року кожного другого вівторка травня, а з 1914 року президент Вудро Вільсон зробив цей день офіційним святом. Але вперше День матері американці відзначили в 1872 році з ініціативи Джулії Вард Хоу, але це було більше святкуванням Дня миру, ніж Дня матері. З 1927 року День матері відзначають у Фінляндії, з 1992 року - в Естонії. Кожний другий вівторок травня відзначають День матері Данія, Фінляндія, Італія, Мальта, Туреччина, Японія, Австралія, Бельгія, Естонія, Україна. Кожної четвертої неділі листопада , починаючи з 1998 року День матері відзначають росіяни. А в Білорусії це свято припадає на 14 жовтня та святкується починаючи з 1996 року.
В Україні День матері святкують з 1929 року. Спочатку це свято "оселилося" в Галичині. З плином часу воно було дещо забуте, але зараз ми знову шануємо День матері. Цього дня діти влаштовують урочисті заходи для своїх матусь і бабусь, намагаються їм у всьому догодити, виготовляють власноруч листівки та подарунки. Зазвичай підготуватися до свята дитині допомагає тато - бере активну участь у підготовці святкових подарунків, порається на кухні тощо...Можливо, було б дуже добре, якби цей день набув ще більшого значення в очах суспільства, щоб матері відчували пошану до їхньої важкої та натхненної праці з виховання дитини, щоб побажання матері було не одноденним святом, а моральною системою поведінки.
"Пісня про рушник"
Притча про маму
9 травня - День Перемоги над нацизмом 1939 - 1945
8 травня - День пам'яті та примирення
Надзвичайно важливим етапом у житті нашої країни стала Велика Вітчизняна війна. Вона певним чином відображає зв'язок поколінь, визначає пріоритети нашого суспільства та держави, підносить велич народного духу, його волелюбну сутність, історичну мудрість, здатність до самопожертви та небачену стійкість.
Узагалі перемога над нацизмом 9 травня 1945 року - це одна з надзвичайніших подій світової історії, національна та військова гордість нашого народу. Ця епохальна подія світової цивілізації визначила подальший розвиток сучасного світу. Саме ця подія об'єднала народ, на боротьбу з фашистами піднявся весь люд - і малі, і старі, і чоловіки, і жінки. Весь народ сприйняв цю війну як справедливу, священну, всенародну. Одже, ворогу не вдалося створити з нашої країни сировинного придатка, розколоти її за національним або якимось іншим принципом. Ворог був покараний ...
Департамент інформаційної політики Державного комітету телебачення і радіомовлення України рекомендує підтримати нову традицію відзначення 8-9 травня як днів пам'яті та примирення
Новий зміст відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги :
1. Переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.
2. Рівне вшанування пам'яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об'єднаних Націй - як держав, так і бездержавних тоді народів ( євреїв, українців тощо ).
3. Перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.
4. Символ Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги - червоний мак.
5. Гасло "1939 - 1945. Пам'ятаємо - Перемагаємо".
3 травня - Всесвітній день захисту свободи слова,
День Сонця
1 травня - зі святом миру, праці і весни!
песенка для детей "Веснушки"
21 квітня - День святого Руфа
Згідно віруваннями українського народу, у цей день зозуля останньою з вирію прилітає, усе живе починає рости, розвиватися : і рослини, і птахи, і змії... А взагалі День святого Руфа присвячений змії. У цей день не можна в жодному разі ходити по лісу, оскільки багато змій виповзає зі своїх нір - святкувати свій день. Дітям-бешкетникам розумні люди радять таким чином рятуватися від небезпеки, якщо вже не вдалося уникнути укусу змії : треба бігти до води, і змія до води повертатиме. Якщо людина швидше до води добіжить, значить, зможе врятуватися, а якщо змія випередить, то смерть від зміїного укусу вважалася майже неминучою. Біжучи до води, слід промовляти дев'ять разів такі слова: "На свійській горі совине гніздо, у гнізді цариця-совиця. Виймай свої слуги, виймай свої зуби, і сірі, і білі, і смугасті, і лугові, і лісові, і земляні, і водяні"...
Добрыня Никитич и Змей Горыныч
Мультик "Рей та морська змія"